česky | deutsch

Malování na Sázavě

Letní malování na Sázavě a malířská Škola vidění Radoslava Kutry, vedená malířkami ze skupiny Experiment 2. přispívá k rozvoji vizuální kultury a všeobecného vzdělání.

"Škola vidění usiluje o to, aby se všichni lidé učili vidět a malovat. Někdo to může považovat za utopii, ale podobná utopie se již uskutečnila - vždyť všichni už umíme číst a psát." R. Kutra

Letní malování je součástí letní Sázavy již od roku 1994, zpočátku vedeno Radoslavem Kutrou, malířem a teoretikem, ve spolupráci s nadací Prokopios, který založil Karel Floss. Od roku 2000 vedou letní školu malování členky skupiny Experiment 2, absolventky studia na Kutrově škole ve švýcarském Luzernu a Fakultě výtvarných umění v Brně.

Barva, barevné vidění a malování v krajině je základem Kutrovy teorie vizuální kultury. Malování by mělo být pro člověka tak samozřejmé, jako je samozřejmé, že umíme všichni psát. Letního malování na Sázavě se tak může zúčastnit každý, kdo má zájem, bez ohledu na věk, vzdělání či profesi. Vždyť nadánídívat se má každý člověk..

Společné malování se obvykle koná 1. nebo 2. týden v červenci.
Bližší informace: Marie Smetanová
Přihláška: Věra Šerková

» Program 2014
» Ubytování